Met artikel 131 krijg je de stinkrebellen er wel onder
Toe maar, wéér twee Telegraaf-columns voor nop. Hoe krijg je XR achter de tralies? Waarom denk ik dat er veel minder dan 250.000 mensen aan die Rode Lijn-demo deelnamen? Lees!
Telegraaf 9 oktober
Dan zie je toch dat ik in aanleg een radicaalextreemdomrechtse fascist ben, die bij die Haagse rellen van een paar weken terug met een bivakmuts over zijn doorgesnoven en kapotgezopen puistenkop op het Malieveld had thuisgehoord.
Meldt de T. dat XR, door her en der met z’n allen op spoorrails te gaan zitten, het land ‘plat’ dreigt te leggen indien het kabinet niet onmiddellijk sancties tegen Israël in het leven roept, is het allereerste wat ik denk: mooi, dan zullen we jullie ook meteen even platrijden, stelletje vieze vuile smerige stinkrebellen.
Volle kracht vooruit, machinist!
Maar ja, ik heb de laatste jaren ook geleerd dat het over het algemeen tot aanbeveling strekt om je allereerste gedachte niet als leidraad te gebruiken, met andere woorden: dat het meestentijds van wijsheid getuigt als je je verstand en je fatsoen bij nader inzien laat prevaleren. Is ‘leven en laten leven’ bovendien niet sinds jaar en dag mijn levensmotto? Daar komt nog iets belangrijks bij: dit mag de beambten die belast zijn met de taak om de rotzooi na dat platrijden op te ruimen evenmin worden aangedaan. Het is sowieso al geen lekker klusje en dat is het in dit geval helemáál niet.
Hoe moeten die verwende rijklinkse snotneusidioten van Extinction Rebellion dan worden aangepakt?
Wat dacht je van een strikte toepassing van artikel 131 van het Wetboek van Strafrecht?
Ook raadpleging van mr. Theo leerde mij dat dit artikel alles is wat we daar momenteel voor nodig hebben, al zou men wat mijzelf betreft ook best eens op het Binnenhof mogen overwegen om artikel 9 van de Grondwet wegens ernstige uitholling ervan aan de eisen des tijds aan te passen.
Voeg daar twee leden aan toe: 1. de vrijheid van vergadering en betoging mag niet tot belemmering en verstoring van het dagelijks verkeer leiden, let wel: in al zijn betekenissen, 2. de betrokken gemeenten zijn verplicht om demonstraties te allen tijde uitsluitend op speciaal daartoe door de overheden zelf aangewezen locaties toe te staan.
Enfin, artikel 131 van het Wetboek van Strafrecht dus.
„Hij die in het openbaar, mondeling of bij geschrift of afbeelding, tot enig strafbaar feit of tot gewelddadig optreden tegen het openbaar gezag opruit, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren of geldboete van de vierde categorie”, zegt dat artikel.
Daar werden nadien dankzij de jurisprudentie die zich in de loop der jaren ontwikkelde uiteraard vele mitsen en maren aan toegevoegd. Zo moet er bij voortduring toetsing aan de vrijheid van meningsuiting plaatsvinden, die in Nederland welhaast heilig is, maar die wel degelijk mag worden beperkt indien zulks noodzakelijk is in een democratische samenleving.
Volgens mij is er, als je het land op die manier plat wil leggen, serieus sprake van ophitsing die het risico op grote maatschappelijke onrust op onacceptabele wijze verhoogt. Maximale toepassing van artikel 131 in onze democratische samenleving acht ik om die reden gerechtigd en noodzakelijk.
Vijf jaar dus graag, edelachtbare.
Dit kan echt niet langer meer zo.
Telegraaf 7 oktober
Een kwart miljoen deelnemers? Hou het maar op de helft
De onbeschaamdheid van dat Rode Lijn-gedoe op het Museumplein zat, de ongevoeligheid ervan ook, de domheid en de naïviteit, net als het grenzeloze politieke opportunisme van Timmerfrans en zijn Kati, het schrikbarende gebrek aan kennis ter plekke over de geschiedenis van de Levant, de omdraaiing van de feiten die daar rechtstreeks een gevolg van was, de op haat gebaseerde onwil om het vredesakkoord van Donald Trump te omarmen, nou ja, noem maar op, dat en nog veel meer zowel zat als moe en beu, besloot ik een oude column van mijn hand op te graven.
Wat meldden de organisatoren trots?
Dat er 250.000 deelnemers waren.
En toen herinnerde ik mij iets.
Het ging om een stukje van dinsdag 5 oktober 2004, van 21 jaar geleden dus, toen op datzelfde Museumplein de roemruchte vakbondsdemonstratie tegen het beleid van het kabinet-Balkenende II had plaatsgevonden die volgens de toenmalige organisatoren door 200.000 betogers was bezocht, waar later glashard 300.000 betogers van werd gemaakt en door Joop.nl, dat nooit terugdeinst voor Noord-Koreaanse praktijken, zelfs 350.000 betogers. Hoe imposant dat soort massa’s ook pleegt te ogen, ik wantrouw immer de schattingen van degenen die ze maken, in de eerste plaats omdat ze me te partijdig zijn. En ditmaal had ik de mazzel dat de T. over twee pagina’s een grote luchtfoto had geplaatst die fotograaf René Oudshoorn vliegend boven het Museumplein had gemaakt.
Je bent de zoon van een accountant of je bent het niet, dus wat deed ik? Ik pakte er een pen en een liniaal bij en verdeelde de foto onder in 117 vakjes (negen bij dertien) van 2,6 bij 2,6 centimeter. „Op 35 van de 117 vakjes stonden geen of bijna geen mensen”, schreef ik. „Omdat de foto nét geen totaalbeeld van het plein gaf, besloot ik er echter ook 20 vakjes bij op te tellen. Dat was overdreven waarschijnlijk, maar ik had nu eenmaal besloten om Lodewijk de Waal c.s. bij alle aarzelingen die mij zouden overvallen het voordeel van de twijfel te gunnen. Zo kwam ik dus (117 min 35 plus 20) op 102 vakjes, waarna ik op een nieuw probleempje stuitte: lang niet alle vakjes waren volledig met mensen gevuld.”
„Om die reden besloot ik van 85 vakjes uit te gaan, waarmee ik mij ruimhartig opstelde. En dat gebeurde opnieuw toen ik in één propvol vakje het aantal demonstranten ging tellen. Bij mijn eerste telling kwam ik op 750 mensen. Dat waren er wel heel erg weinig, vond ik. Ik pakte er daarom een vergrootglas bij en stelde na een kwartier van wikken en wegen en vooral afronden naar boven vast dat ik van 1000 mensen per vakje moest uitgaan, wat wellicht veel te veel was, maar goed. En hoeveel is 85 maal 1000? Juist: 85.000.”
Waren er destijds ook betogers die het epicentrum van de demonstratie links lieten liggen om er een gezellig dagje Amsterdam van te maken? Zou kunnen. Als je vanuit Varsseveld naar de hoofdstad was getrokken, was de verleiding om de Oudezijds in plaats van het Museumplein te bezoeken wellicht best groot. Toch telde ik ze mee. Dus op hoeveel actievoerders kwam ik toen? 100.000, en wellicht minder.
Is er zondag boven het Museumplein wéér een luchtfoto gemaakt?
Zo ja, dan wil ik ‘m graag zien, want die liniaal heb ik nog wel ergens.
Ik houd het bij voorbaat op de helft.
Te veel gedoe bij de betaling? iDeal is er ook, zowel voor een abo als voor een donatie. Klik op een van onderstaande buttons. Desgewenst wordt naar evenredigheid toegang tot de betaalde Substack-inhoud verleend.
Er is een gat in de betaalmuur. Na drie verwijzingen mag je een maand naar binnen, na zeven verwijzingen drie maanden, na twaalf verwijzingen een half jaar.
Uiteraard behoort een abonnement op de Telegraaf ook tot de mogelijkheden. Klik op onderstaande button.
Ik zal nooit de opper wachtmeester van de Koninklijke Marechaussee vergeten die tegen de troepen zei:" Als ik zeg slaan, dan slaan wij ". Ik heb begrepen dat het Nederlandse volk zo'n beetje het grootste ter wereld is. Daarom vraag ik mij iedere keer weer af, waar zij al die lilliputters vandaan halen bij de ME. De Duitse politie is twee keer zo groot en breed. Om op de eerste strofe terug te komen. Slaan tot je een lamme arm krijgt. Daarna volop traangas gevolgd door een potlooddunne waterstraal met vernietigend vermogen. Wat er over is van het schorriemorrie aanhouden en vasthouden tot de identiteit is vastgesteld. Snelrecht...het liefst bij een van de weinige rechters die nog wel straft. Dit proces dient telkens herhaald te worden. Wedden dat wij de drie niet halen?
Wat betreft het cleaneren van die rails; gewoon een oproep voor vrijwilligers in de landelijke kranten van DPG plaatsen. Zul je zien hoeveel er staan te springen.