Er is nog zoveel meer waar je gordijntjes voor zou moeten hangen
Mijn standpunt over de wokeledokies en alles wat zij uithalen zal nooit veranderen. Toch kan ik ook wel een paar dingen noemen die voor keiharde cancelling in aanmerking komen.
Telegraaf 7 maart
Dan kan ik wel lekker makkelijk gaan meedoen met al dat polderlandse geschamper over de halftransparante betuttelgordijntjes die tegenwoordig als ‘trigger warning’ voor museale schilderijen worden gehangen, maar u kent mij: zo ben ik niet.
Voor mij is het glas altijd half vol. Ik vergeet dat hooguit een enkele keer wanneer ik een Moscow Mule heb bereid (veel ijs, 50 ml wodka, 130 ml gingerbier, enkele druppeltjes Angostura Bitter, schijfje limoen, het sap van dezelfde limoen) en na een dertig seconden vergende aanval van alcoholisme de verzuchting slaak dat het glas alweer half leeg is. Bovendien drinken puriteinen als ik een Moscow Mule niet uit een glas, maar uit een koperen mok, dus eigenlijk sla ik daarmee onzin uit.
Gek hè, dat doe ik anders nooit.
Nee, de rasoptimist in mij ziet deze ontwikkeling als een grote kans. Het wemelt anno 2026 van de dingen en gebeurtenissen die ’controversieel’ of ’aanstootgevend’ worden genoemd, zoals bij die doeken in dat Arnhemse museum, waar het overigens om historische koloniale werken gaat over de periode dat tot-slaaf-gemaakten nog slaven werden genoemd en ’ons Indië’ nog bestond. Voor mij persoonlijk is dat laatste weliswaar interessant omdat mijn grootvader van vaderskant twaalf jaar lang onder Van Heutsz in Atjeh diende, waar hij tweemaal werd gedegradeerd in verband met een handgemeen met een kapitein („Ik kon geen onrecht zien”, vertelde hij ooit, voor de andere versies die er de ronde over doen hang ik zelf een gordijntje). Maar waarom zou het ophangen van gordijnen in het algemeen gesproken alleen in musea moeten gebeuren?
Mijn voorstel is: laten we ze ook daarbuiten gebruiken.
Eén ding: mijn standpunt over woke en alles wat daaruit voortvloeit, zoals dit, is onveranderd gebleven. De wokeledokies hebben met hun gecancel een klamme deken over de westerse maatschappij gelegd, die de humor en spontaniteit verstikt en tot veel grotere problemen leidt dan die waarvoor woke in het leven is geroepen. Talentverschrompeling, bestaat die term al? Om een ander voorbeeld te noemen: door woke verdwijnt het eelt op onze ziel sneller dan het levend koraal in Great Barrier Reef.
Maar jongens, een gordijntje voor alles wat Extinction Rebellion uitvreet kan bijvoorbeeld toch geen kwaad? Zelfs de burgermoeder van onze geliefde hoofdgehucht is ziedend over de XR-actie van donderdag, waarbij de toegangspoorten van 35 Amsterdamse scholen werden dichtgeplakt. En dat wil wat zeggen.
Wat te denken, daarnaast, van de alsmaar toenemende islamisering, in binnen- en buitenland, van de openbare ruimte van de laatste weken? Een groot, dik gordijn ervoor, zou ik zeggen, en nooit meer opentrekken. Nu kan het nog. En hetzelfde, svp, bij al die dwazen die met verwijzing naar de Amerikaans/Israëlische bombardementen op Iran maar over schendingen van het internationaal recht blijven jeremiëren, terwijl ze hun lippen stijf op elkaar hielden toen Khamenei c.s. hun eigen onderdanen afslachtten.
Voor eeuwig achter een gordijn, die zeikerds!
Zo, nu een Moscow Mule.
Helemaal vol.
Te veel gedoe bij de betaling? iDeal is er ook, zowel voor een abo als voor een donatie. Klik op een van onderstaande buttons. Desgewenst wordt naar evenredigheid toegang tot de betaalde Substack-inhoud verleend.
Er is een gat in de betaalmuur. Na drie verwijzingen mag je een maand naar binnen, na zeven verwijzingen drie maanden, na twaalf verwijzingen een half jaar.





Is het een idee dat jij de politiek ingaat?
Niet zoveel drinken Rob.
'Helemaal goed, Rob.