De massahysterie is nog lang niet voorbij
Mass Psychogenic Illness noemen ze het. Palliewappilonië lijdt er hevig onder. Ook op het Mediapark is nog een lange weg richting volledig herstel te gaan.
Telegraaf 16 oktober
Denk niet dat de massapsychose met dat vredesakkoord is bedwongen. Het is geen onschuldig griepje. Bovendien wordt de chirurg wiens rigoureuze ingreep de Gaza-kanonnen tot zwijgen bracht, dr. D. J. Trump uit Washington DC, door velen als een ordinaire kwakzalver beschouwd. Geloof me nou maar: dit gaat nog een hele tijd duren.
Wat te denken van deze kop boven een NOS-artikel: ’Standrechtelijke executies in Gaza-Stad door mannen met Hamas-hoofdbanden’. Op zich is het hoopvol dat de NOS eindelijk Gaza-nieuws brengt waarin Der Ewige Jude een keertje níet de negatieve hoofdrol krijgt toebedeeld. Je zou bijna geneigd zijn om het als een voorzichtig teken van genezing te beschouwen. Toch moet je helaas óók concluderen dat ze op het Mediapark nog een lange weg richting volledig herstel hebben af te leggen. Dit is hetzelfde als een foto van Adolf Hitler met een licht omhoog uitgestrekte gestrekte rechterarm aankondigen als ’Man met hitlersnor brengt Nazi-saluut’.
Waarmee valt de hysterie waaraan links en islamitisch Nederland collectief ten prooi zijn gevallen het best te vergelijken?
Er zijn tal van voorbeelden, waaronder de Dansplaag van 1518 in Straatsburg, waarbij honderden mensen wekenlang onbeheersbaar buiten op straat dansten. Mijn favoriet is en blijft de Lachepidemie van Tanganyika in het Tanzania van 1962, toen leerlingen van een meisjesschool aldaar vele dagen achtereen onbedaarlijk en onophoudelijk begonnen te lachen en huilen. Deze acute volksziekte verspreidde zich naar allerlei omliggende dorpen en leidde tot een ernstige vorm van sociale ontwrichting.
Mass Psychogenic Illness noemen ze het, en het kan niet anders of in Palliewappilonië is iets soortgelijks aan de knikker. Cognitieve dissonantie is een van de symptomen. Er wordt geen oorlog meer gevoerd in Gaza, sterker nog: Hamas bewijst nu nóg nadrukkelijker dat het eerst en vooral een gewetenloze en ultrawrede terreurorganisatie is, maar er zijn helaas nog steeds ontelbare ernstig besmette landgenoten die schande spreken over de genocide en holocaust die Israël op zijn geweten heeft.
Bij GL/PvdA doen ze dat vooral om electorale redenen, dat lijkt mij duidelijk. Anders is hun campagne helemáál naar de gallemiezen. Maar sinds woensdag is er nóg een voorbeeld waaruit blijkt dat er van een omvangrijke psychose sprake is: er is heisa ontstaan over het plan van Vrijdenkersvereniging De Vrije Gedachte om publicist Theodor Holman, die ook in zijn onlangs verschenen bundel ’Het Israël Principe’ niet onder stoelen of banken steekt dat hij Hamas verantwoordelijk acht voor de Gaza-ellende, tot Vrijdenker van het Jaar uit te roepen.
Veel leden van die club zijn hevig verontwaardigd over dit plan.
Hoezo vrije gedachte, was het eerste wat ik dacht.
Ik dacht trouwens nog iets: ze moeten maar blij zijn dat ik de uitnodiging om de bijbehorende Anton Constandse Lezing te verzorgen afsloeg (“Ik praat niet, ik schrijf”), want anders was de epidemie helemáál niet meer te beteugelen geweest.
Te veel gedoe bij de betaling? iDeal is er ook, zowel voor een abo als voor een donatie. Klik op een van onderstaande buttons. Desgewenst wordt naar evenredigheid toegang tot de betaalde Substack-inhoud verleend.
Er is een gat in de betaalmuur. Na drie verwijzingen mag je een maand naar binnen, na zeven verwijzingen drie maanden, na twaalf verwijzingen een half jaar.
Uiteraard behoort een abonnement op de Telegraaf ook tot de mogelijkheden. Klik op onderstaande button.
De kwaal der omzwachteling is neergedaald in de gehele courantenjournalistiek. Een overval op een hotel in mijn provinciestadje, waarbij een gemaskerde man een mes trok bij de balie,de dienstdoende medewerkster intimideerde en er vandoor ging met een onbekend geldbedrag maar kort daarop werd gepakt, vind ik in het verslag terug met de onsterfelijke openingszin: ,,Het x-hotel aan de x-kade is vanmorgen mogelijk overvallen.''